TKKBS

Subscribe to kanál správ TKKBS
Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 2 hod 52 min

V Modre sa konala konferencia “Majte to isté cítenie ako Kristus”

pred 2 hod 12 min
V dňoch 19. – 22. októbra 2017 sa v priestoroch Kongresového centra UK v Modre – Harmónii uskutočnila celoslovenská formačno-pracovná konferencia pastorácie povolaní pod názvom Majte to isté cítenie ako Kristus.

V Košiciach vyvrcholila séria špeciálnych Večerov milosrdenstva

pred 2 hod 27 min
Program začal archijerejskou svätou liturgiou, ktorej predsedal košický eparcha vladyka Milan Chautur CSsR, predseda Rady KBS pre rodinu. Po svätej liturgii vystúpila predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová.

Pozvánka na koncert Anastasis s prezentáciou CD a DVD v Prešove

pred 2 hod 39 min
Všetci záujemcovia sú pozvaní na koncert bohosloveckej gospelovej skupiny Anastasis s názvom Koncert generácií Anastasis – Požehnanie a predstavenie nového CD a DVD. Táto udalosť sa uskutoční v utorok 7. novembra 2017.

Kanadskú mládež pred synodou oslovil cez televíziu pápež František

pred 2 hod 46 min
Katolícka cirkev sa pripravuje na biskupskú synodu o mladých, ktorá sa uskutoční v októbri na budúci rok vo Vatikáne. Pri tejto príležitosti zaslal pápež František povzbudivé videoposolstvo kanadskej mládeži.

Biskup Vokál vysvätil za kňaza rodáka zo Slovenska Gorazda Tomáša

pred 2 hod 57 min
V sobotu 21. októbra 2017 sa za hojnej účasti kňazov a veriacich v katedrále Ducha Svätého v Hradci Králové uskutočnila kňazská vysviacka. Z troch kandidátov na kňazstvo bol vysvätený za kňaza aj Slovák Gorazd Tomáš Plavnický.

Arcibiskupi Babjak a Bober na spomienke na 500. výročie reformácie

pred 3 hod 6 min
“Svetlo poznania a sila vyznania”. Pod týmto názvom si Evanjelická cirkev v Prešove pripomenula tri výročia - 500. výročie reformácie, 350. výročie postavenia Evanjelického kolégia a 330. výročie od skončenia Prešovských jatiek.

Zomrel honorárny dekan a farár Farnosti Svinná Stanislav Strapko

pred 3 hod 21 min
V 57. roku života a v 24. roku kňazstva zomrel v nedeľu 22. októbra 2017 Stanislav Strapko, honorárny dekan a farár Farnosti Svinná. Svätá omša za zosnulého bude v piatok 27. októbra vo Farskom kostole Povýšenia Sv. Kríža v Svinnej.

V Kláštore pod Znievom požehnali novoosadenú sochu Anjela strážcu

pred 3 hod 37 min
V areáli farského kostola sv. Mikuláša v Kláštore pod Znievom požehnal Rastislav Dzurjovčin novoosadenú sochu Anjela strážcu. Zo súsošia boli odstránené všetky novodobé zásahy a zrekonštruované chýbajúce časti krídla a ruky anjela.

KBS organizuje kolokvium o nových komunitách v Katolíckej cirkvi

pred 4 hod 2 min
“Nové komunity v Katolíckej cirkvi. Evanjelizácia a misijná činnosť” - je názov ďalšieho kolokvia, ktoré chystá v stredu 25. októbra 2017 v Kňazskom seminári sv. Františka Xaverského v Badíne Konferencia biskupov Slovenska.

Komunitu Slovenskej katolíckej misie v Ríme navštívil páter Cingeľ

pred 4 hod 20 min
Komunitu Slovenskej katolíckej misie v Ríme navštívil v nedeľu 22. októbra 2017 páter Martin Cingeľ SVD. Verbista slávil svätú omšu z Misijnej nedele v Kostole San Girolamo della Carità 15 v Ríme.

Pred dvomi rokmi zomrel nitriansky emeritný biskup, kardinál Korec

pred 4 hod 38 min
Pred dvomi rokmi, 24. októbra 2015, zomrel nitriansky emeritný biskup, kardinál Ján Chryzostom Korec. Zomrel vo veku 91 rokov. Pochovali ho 31. októbra 2015 v dolnej lodi katedrálneho chrámu svätého Emeráma, ako si to sám želal.

Pozvánka na púť do Marianky a krížovú cestu na Kalvárskom vrchu

pred 4 hod 58 min
Bratstvo Sprevádzajúci pozýva mariánskych ctiteľov aj v zimnom období na pravidelnú púť. Uskutoční sa v sobotu 4. novembra 2017. Stretnutie pútnikov bude pri Mórovom stĺpe sv. Trojice na Rybnom námestí.

Veriaci Banskobystrickej diecézy pripomenú zjavenia púťou vo Fatime

pred 5 hod 17 min
Tak, ako na mnohých miestach sveta, aj v Banskobystrickej diecéze, si veriaci v mariánskej bazilike na Starých Horách každomesačným programom od mája do októbra, vždy trinásteho v mesiaci, pripomenuli storočnicu fatimských zjavení.

Kardinál Angelo Amato blahorečil v Barcelone vyše sto mučeníkov

pred 5 hod 28 min
Prefekt Kongregácie pre kauzy svätých kardinál Angelo Amato blahorečil v sobotu 21. októbra v Barcelone viac ako sto mučeníkov, členov rehole klaretínov. Ide o 109 rehoľníkov zabitých v rokoch 1936 až 1937.

V Bratislave sa uskutoční medzináboženské stretnutie Prameň pokoja

pred 5 hod 56 min
Už dnes, v pondelok 23. októbra 2017, sa od 18:00 do 21:30 h v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca v Bratislave uskutoční medzináboženské stretnutie s názvom Náboženstvá a kultúry v dialógu - Prameň pokoja.

Akciu Milión detí sa modlí ruženec podporili v Prešove i vo Svidníku

pred 6 hod 16 min
Aj Cirkevná základná škola s materskou školou bl. P. P. Gojdiča v Prešove sa zapojila do tejto iniciatívy a v spomínanom čase sa pridali sa k modlitbovému zápasu za pokoj vo svete.

Na Teologickej fakulte TU uviedli memoáre Mons. Františka Revesa

pred 6 hod 31 min
V aule Aloisianum na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave sa 20. októbra 2017 uskutočnilo slávnostné uvedenie memoárov Františka Revesa.

Výber z programových tipov vo vysielaní katolíckej televízie LUX (43)

pred 7 hod 42 min
Výber z programových tipov vo vysielaní katolíckej televízie LUX (43)

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (43)

pred 7 hod 57 min
Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (43)

Misijná nedeľa s pápežom Františkom: Cisárovi cisárovo, Božie Bohu

Ne, 10/22/2017 - 23:01
Nedeľa vo Vatikáne sa niesla v znamení slávenia 91. svetového dňa misií, čiže tzv. Misijnej nedele. Svätý Otec pri poludňajšom stretnutí s veriacimi na Námestí sv. Petra pripomenul v tejto súvislosti silný misijný odkaz, ktorý po sebe zanechal sv. Ján Pavol II.