TKKBS

Subscribe to kanál správ TKKBS
Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 4 hod 5 min

Arcibiskupa San Salvadoru Oscara Romera vyhlásia za svätého v októbri

Št, 05/24/2018 - 22:09
Poznáme presný dátum, kedy sa uskutoční svätorečenie Mons. Óscara Romera. Do zoznamu tých, ktorí obsiahli nebeskú slávu, bude pripísaný 14. októbra tohto roku.

V areáli Cirkevnej školy sv. Gorazda zorganizovali Športový deň rodín

Št, 05/24/2018 - 21:40
Prísť v nedeľu do školy nebolo pre žiakov a učiteľov v Námestove nič nezvyčajné. Školské lavice a knihy vymenili za tenisky a tepláky. V areáli Cirkvenej školy sv.Gorazda pripravili „Športový deň rodín“, ktorého súčasťou bola atletika.

Dobrovoľníci v Seredi založili so svojim dekanom novú farskú charitu

Št, 05/24/2018 - 20:15
Na začiatku musela Trnavská arcidiecézna charita zatvoriť svoje nízkoprahové centrum v Seredi. Poslanci mestského zastupiteľstva prenajali priestory, v ktorých charita dovtedy fungovala, súkromnému investorovi. Miestni dobrovoľníci sa však nevzdali a na čele so svojím dekanom založili novú farskú charitu.

Bánovčania vytvorili vo svojej obci pietne miesto s bustou sr. Veroniky

Št, 05/24/2018 - 19:03
Slovenskom pred dvomi obletela správa o tragickej smrti rehoľníčky z Kongregácie služobníc Ducha Svätého. Slovenská misionárka v tom čase pôsobila v Južnom Sudáne. V sobotu na ňu spomínali v Nitrianskej diecéze.

Relikvie svätého pápeža Jána XXIII. putujú do jeho rodiska pri Bergame

Št, 05/24/2018 - 17:34
Presklená rakva sv. Jána XXIII. uchovávaná vo Vatikánskej bazilike sa presunula na sever Talianska, kde bude až do nedele vystavená v katedrále a navštívi aj väznicu a seminár. Púť sa začala vo Vatikáne pobožnosťou. Bude to len po druhý raz v histórii, čo pozostatky nejakého svätého pápeža opustia baziliku.

Sto dní pred blahorečením Anny Kolesárovej zverejnili program slávnosti

Št, 05/24/2018 - 17:00
O 100 dní sa uskutoční slávnosť blahorečenia Anny Kolesárovej z Vysokej nad Uhom. Koordinačný tím pre prípravu blahorečenia pri tejto príležitosti zverejnil trojdňový program. K dispozícii je na webstránke annakolesarova.sk. Ďalšou novinkou je spustenie účtu na Instagrame.

Cirkev v Rakúsku chystá v krajine na budúci mesiac "Týždeň za život"

Št, 05/24/2018 - 16:47
Sväté omše a slávnosti pre rodiny, stretnutia detí a matiek, prednášky a rozdávanie tisícok darčekových balíčkov pre matky v núdzi sú aktivitami v rámci podujatia, ktoré organizuje Rakúska biskupská konferencia a ktoré sa už po 40. raz veľmi dôrazne zasadzuje za ochranu života.

Štvrtková ranná homília Svätého Otca: Nevyplatiť mzdu je smrteľný hriech

Št, 05/24/2018 - 16:30
Rannú svätú omšu v Dome sv. Marty pápež František obetoval za „šľachetný čínsky ľud“, ktorý dnes oslavuje Pannu Máriu - Pomocnicu kresťanov zo Šešanu. V homílii vyzval držať si odstup od bohatstiev, ktoré nás vábia a robia nás otrokmi. Boh nám dal bohatstvá pre to, aby sme sa o ne podelili s ostatnými, povedal v homílii pápež.

Katolícka cirkev slávi v tento deň modlitbového spojenia s katolíkmi v Číne

Št, 05/24/2018 - 16:05
Cirkev slávi 24. mája deň modlitbového spojenia s katolíkmi v Číne. Pri tejto príležitosti pozval Svätý Otec veriacich na celom svete k aktívnej účasti. V odkaze rozoslanom cez internetovú sieť Twitter pápež František píše: „Spojme sa dnes v modlitbe s katolíckymi bratmi a sestrami v Číne, pri spomienke na Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov zo Šešanu.“

ACN Slovensko spúšťa kampaň, podporiť je možné dalitské ženy v Indii

Št, 05/24/2018 - 15:54
Pápežská nadácia ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi spustila novú kampaň s názvom Sila dalitských žien. Slováci v nej môžu duchovne i finančne podporiť dalitské kresťanské ženy v Indii, ktoré podľa nadácie trpia rodovou, spoločenskou a náboženskou diskrimináciou.

Biskup Judák vymenoval honorárneho kanonika a honorárnych dekanov

Št, 05/24/2018 - 15:46
Nitriansky biskup Mons. Viliam Judák menoval za honorárneho kanonika Nitrianskej sídelnej kapituly Mons. Mariána Javora. Zároveň vymenoval niekoľkých honorárnych dekanov: Petra Brisudu, Antona Košíka, Petra Klecha, Jána Smolku, Rudolfa Daňa, Štefana Lašáka, Imricha Kováča a Jozefa Varhaníka.

Environmentálna subkomisia KBS organizuje konferenciu v Ľutine

Št, 05/24/2018 - 15:24
V dňoch 25. – 26. mája 2018 sa v Ľutine v okrese Sabinov uskutoční environmentálna konferencia s názvom Ochrana stvorenstva v živote kresťana, ktorú organizuje Environmentálna subkomisia Konferencie biskupov Slovenska (ES KBS) pod vedením predsedu prešovského arcibiskupa a metropolitu Mons. Jána Babjaka, SJ.

ACN Slovensko spúšťa kampaň, podporiť je možné dalitské ženy v Indii

Št, 05/24/2018 - 14:57
Pápežská nadácia ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi spustila novú kampaň s názvom Sila dalitských žien. Slováci v nej môžu duchovne i finančne podporiť dalitské kresťanské ženy v Indii, ktoré podľa nadácie trpia rodovou, spoločenskou a náboženskou diskrimináciou. S ich trápením im pomáha vyrovnávať sa sila viery.

Televízia LUX spustila online anketu zameranú na sledovanosť programov

Št, 05/24/2018 - 14:30
Televízia LUX spustila anketu zameranú na sledovanosť jednotlivých programov, ktoré pre svojich divákov pripravuje. Z predchádzajúcich ankiet, ktoré televízia v minulosti realizovala, už vyplynulo, že najsledovanejšie sú prenosy svätých omší, prenosy z Vatikánu a modlitby (posvätného ruženca, Korunky Božieho milosrdenstva).

Do Opátskeho chrámu v Jasove priniesli ostatky bl. Karola Habsburského

Št, 05/24/2018 - 12:00
V pondelok 21. mája prežilo Jasovské opátstvo mimoriadne slávnostnú chvíľu. Pri pontifikálnej svätej omši, ktorej predsedal jasovský opát J. M. Ambróz Martin Štrbák, O. Praem. boli do Opátskeho chrámu sv. Jána Krstiteľa prinesené ostatky posledného panovníka Habsburskej monarchie, blahoslaveného Karola Habsburského (na snímke).

Katolícke Rádio LUMEN prichádza s novou a modernejšou webstránkou

Št, 05/24/2018 - 11:49
Orientácia na spokojnosť návštevníka bola aj pre Rádio LUMEN základným východiskom pri inovácii vlastnej webstránky. Cieľom bolo, aby po prvotnom pocite novosti, ktorý každá vynovená stránka prináša, sa po niekoľkých minútach dostavilo vyjasnenie a poznanie s radosťou nad jej prehľadnosťou, sviežosťou a jasnosťou. 

Pozvánka na slávnosť Božieho tela na Svätoplukovom námestí v Nitre

Št, 05/24/2018 - 11:26
Najbližšiu nedeľu po slávnosti Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, 3. júna 2018 o 10.00, sa na Svätoplukovom námestí v Nitre uskutoční svätá omša, ktorú bude celebrovať nitriansky biskup Mons. Viliam Judák. Po jej skončení bude sprievod s Najsvätejšou Oltárnou sviatosťou ku kostolíku svätého Michala Na Vŕšku s tradičnými štyrmi zastaveniami. 

Vatikánska banka poskytla minulý rok služby okolo pätnásťtisíc klientom

Št, 05/24/2018 - 10:50
„Čistý zisk je vo výške 31,9 milióna eur (v roku 2016 dosiahol 36,0 milióna, v čom bolo zahrnutých 13,0 miliónov eur mimoriadnych položiek spojených s uvoľňovaním rezerv)“ a „najväčší príspevok k čistému zisku, vo výške 44,3 milióna eur, pochádza zo správy aktív inštitútu," píše sa v tlačovej správe banky.

Víkend pred Turícami patril šiestemu ročníku festivalu Spišský Jeruzalem

Št, 05/24/2018 - 10:30
Už v poradí šiesty ročník festivalu pod názvom Spišský Jeruzalem sa konal v dňoch 17. až 20. mája 2018 v Spišskom Podhradí a na Spišskej Kapitule. Hlavnými organizátormi boli Košický a Prešovský samosprávny kraj, Spišské biskupstvo, mesto Spišské Podhradie, Združením Podbranisko, Spišské osvetové stredisko a Košice Región Turizmus.

Úplné odpustky pre účastníkov letného Svetového stretnutia rodín v Írsku

Št, 05/24/2018 - 10:05
Svätý Otec rozhodol o udelení úplných alebo čiastočných odpustkov všetkým tým, ktorí sa zúčastnia 9. svetového stretnutia rodín či tým, ktorí ho budú sledovať prostredníctvom televízie či rozhlasu. Apoštolská penitenciária zverejnila dekrét o darovaní úplných odpustkov veriacim pri príležitosti 9. medzinárodného stretnutia rodín v Dubline.

Stránky