TKKBS

Subscribe to kanál správ TKKBS
Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 2 hod 7 min

Už v utorok sa začne Svetové stretnutie rodín v Dubline, príde naň aj pápež

pred 4 hod 6 min
V utorok 21. augusta sa v írskom Dubline začne Svetové stretnutie rodín, s témou „Evanjelium rodiny: radosť pre svet“. Podujatie, na ktorom je doteraz registrovaných 37-tisíc účastníkov, čo je zatiaľ rekord všetkých ročníkov, vyvrcholí cez víkend za účasti pápeža Františka. Posledná návšteva pápeža v Írsku sa uskutočnila v roku 1979, keď sem zavítal Ján Pavol II.

Apoštolský administrátor Estónska pozýva k príprave na pápežovu návštevu

pred 4 hod 16 min
V posolstve estónskym katolíkom apoštolský administrátor tejto pobaltskej krajiny zopakoval pozvanie k hojnej účasti na stretnutiach počas septembrovej návštevy hlavy Katolíckej cirkvi v krajine. Veriacich povzbudil k modlitbe Ruženca a k obetovaniu jednodňového pôstu za úspešný priebeh tohto podujatia.

Kardinál Tomko a biskup Sečka pripomenuli 80. výročie smrti Andreja Hlinku

pred 4 hod 23 min
Monsignora Andreja Hlinku, jednu z najvýznamnejších osobností novodobých slovenských dejín, kňaza, osvetového a politického činiteľa v zápase za plnoprávnu prítomnosť Slovenska v Európe, si pri príležitosti 80. výročia jeho smrti uctili v Ružomberku, kde zomrel 16. augusta 1938 vo veku 73 rokov.

Biskupi Slovenska pripravili pastiersky list pred blahorečením Anny Kolesárovej

So, 08/18/2018 - 17:00
Konferencia biskupov Slovenska pripravila pre veriacich pastiersky list, ktorý sa bude čítať vo všetkých katolíckych kostoloch na Dvadsiatu nedeľu v Cezročnom období. Je zameraný na tému blížiaceho sa blahorečenia Božej služobnice Anny Kolesárovej. Prinášame ho v plnom znení.

Biskupi pozývajú v pastierskom liste na blahorečenie Anny Kolesárovej

So, 08/18/2018 - 17:00
Biskupi Slovenska pozývajú veriacich, aby 1. septembra 2018 prišli do Košíc na slávnosť blahorečenia Anny Kolesárovej. Urobili tak v pastierskom liste, ktorý čítajú kňazi v kostoloch. Prinášame ho v plnom znení.

India si pripomenie Deň obetí z Kandhamalu, zbierajú dokumenty o mučeníctve

Pi, 08/17/2018 - 23:40
Indická arcidiecéza Cuttack-Bhubaneswar, do ktorej patrí dejisko protikresťanských masakrov z roku 2008 Kandhamal, si uctí tragické augustové udalosti pamätným dňom. Jeho cieľom je podporiť odpustenie, zmierenie a pokoj, vysvetlil pre Vatikánsky rozhlas miestny arcibiskup John Barwa.

Svätý Otec je na strane obetí zneužívania v Pensylvánii: Tlačové vyhlásenie

Pi, 08/17/2018 - 23:35
K súhrnnej správe prokuratúry amerického štátu Pensylvánia o prípadoch sexuálneho zneužívania zo strany cirkevných predstaviteľov za posledných 70 rokov v tamojších diecézach sa vyjadril hovorca Svätej stolice.

Pápežská nadácia ACN sa zúčastní na Svetovom stretnutí rodín v Dubline

Pi, 08/17/2018 - 23:30
Tisíce rodín z celého sveta mieria v týchto dňoch do írskeho Dublinu, kde sa od 21. do 26. augusta bude konať Svetové stretnutie rodín. Svätý Otec preň vybral tému „Evanjelium rodiny: Radosť pre svet“. Na podujatí nebude chýbať ani pápežská nadácia ACN – Aid to the Church in Need, ktorej poslaním je pomáhať rozkvetu Cirkvi na celom svete.

Organizačné pokyny pre účastníkov slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej

Pi, 08/17/2018 - 23:17
Slávnosť blahorečenia Anny Kolesárovej sa uskutoční v sobotu 1. septembra 2018 o 10:00 hod. v Košiciach na štadióne TJ Lokomotíva na Čermeľskej ceste 1. Organizátori slávnosti prosia účastníkov, aby sa oboznámili s nasledovnými pokynmi.